Wystawa plastyczna „Moje miasto Gostynin”

W dniu 5 listopada 2018 roku w naszym przedszkolu odbyła się wystawa plastyczna „Moje miasto Gostynin”. Prace na konkurs wykonały dzieci ze wszystkich grup naszego przedszkola. Komisja miała naprawę ciężki orzech do zgryzienia, bo musiała z pośród wszystkich prac wybrać te, które najwierniej pokazują nasze miasto i jego zabytki. Prace zostały wyeksponowane na drabinkach, tak, aby dzieci z każdej grupy mogły podziwiać przedszkolną wystawę.

Warsztaty plastyczne dla rodziców i dzieci

pod nazwą „Biało – czerwone kotyliony”

W dniu 7 listopada b. r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne dla chętnych rodziców i dzieci pod nazwą „Biało – czerwone kotyliony”. Rodzice wraz ze swoimi pociechami wykonywali kotyliony według własnego pomysłu. Na koniec warsztatów każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom. Warsztaty przygotowała Pani Milena Zimna.

Święto Niepodległości – złożenie kwiatów pod pomnikiem

Dnia 8 listopada 2018 roku dzieci z grupy 3, 4 – latków oraz grupy 5, 6 – latków udały się w raz z paniami pod pomnik Józefa Piłsudskiego, aby złożyć kwiaty. W ten sposób przedszkolaki upamiętniły obchodzone 11 listopada odzyskanie przez Polskę niepodległości.


Zasadzenie dębu na 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

oraz „Dzień Biało – Czerwony” w wykonaniu dzieci z grupy 4,5 – latków

Dnia 8 listopada b. r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste posadzenie dębu na terenie przedszkolnym. Dąb jest drzewem szczególnym, żywym pomnikiem ubiegłych czasów. Skutecznie opiera się przeciwnościom losu, jak czytamy w bajce Ezopa: „Dąb opiera się wiatrowi, trzcina mu się kłania”. Po tym wydarzeniu dzieci z grupy 4,5 – latków wykonały koncert pod nazwą „Dzień Biało – Czerwony” dla rodziców i zaproszonych gości. Na uroczystość przybyli: Burmistrz Miasta Gostynina Pan Paweł Kalinowski, Ksiądz Proboszcz Ryszard Kruszewski, Prezes Oddziału Powiatowego ZNP w Gostyninie Pan Andrzej Osiak oraz W-ce Prezes Pan Stanisław Durma, Przedstawiciele z Miejskiej Biblioteki Publicznej Panie Kamila Ostrowska oraz Wioletta Jankowska, Przewodniczący Rady Rodziców Pan Norbert Finke, który jednocześnie jest przedstawicielem Nadleśnictwa Gostynin.

Koncert pt.: „Dzień Biało – Czerwony” dla społeczności przedszkolnej

oraz bicie rekordu dla Niepodległej

W dniu 9 listopada 2018 roku dzieci z grupy 4, 5 – latków wystawiły dla całej społeczności przedszkolnej przedstawienie pod nazwą „Dzień Biało – Czerwony”. Uroczystość ta była wyrazem patriotyzmu naszych najmłodszych. Patriotą jest się w chwilach zagrożeń, ale także, na co dzień, wtedy, gdy szanuje się symbole narodowe, kiedy dba się o język polski, kiedy pamięta się o ważnych wydarzeniach i rocznicach. Ponadto, w związku z tym, że nasze przedszkole dołączyło do akcji „Rekord dla Niepodległej”, która jest inicjatywą Minister Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej wszystkie przedszkolaki wspólnie o godzinie 1111 odśpiewały Hymn Mazurka Dąbrowskiego.

Starszaki słuchają bajki terapeutycznej

W dniu 9 listopada b. r.  w grupie 5, 6 – latków odbyło się już czwarte spotkania z Panią Agnieszką Lewandowską. Tym razem starszaki wysłuchały bajki terapeutycznej pt.: „Plotka”. Dzieci poznały mechanizm powstawania plotek oraz krzywdę jaka może ona wyrządzić innym.

II Wewnętrzny Przegląd Recytatorski

W dniu 13 listopada 2018 roku w naszym przedszkolu odbył się już II Wewnętrzny Przegląd Recytatorski. W tym roku tematem przewodnim były wiersze patriotyczne nawiązujące do 100 – letniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W przeglądzie wzięli udział przedstawiciele każdej grupy wiekowej. W komisji zasiadły: Pani Kamila Ostrowska – pracownik Biblioteki Dziecięcej, Pani Urszula Pieniążek – gostynińska poetka oraz Pani Anna Woźniak Dyrektor Przedszkola nr 2. Uroczystość poprowadziła pani Iwona Kępczyńska. Za wspaniałe występy dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

Maluchy na zajęciu w Bibliotece Dziecięcej

W dniu 14 listopada 2018 roku dzieci z grupy 3, 4 – latków udały się na zajęcie do Biblioteki Dziecięcej. Maluchy wysłuchały wiersza pt.: „Gimnastyka – dni tygodnia”. Zajęcie przygotowała i poprowadziła Pani Kamila Ostrowska.

Posadzenie drzew owocowych na terenie przedszkola

Dnia 14 listopada b. r. dzieci z grupy integracyjnej 5, 6 – latków posadziły drzewa owocowe na terenie przedszkola. Ofiarodawcą sadzonek była szkółka 4orchard, a dostarczyła nam je Pani Natalia Fligiel.


II Przegląd Piosenki Patriotycznej w Przedszkolu nr 4

Dnia 15 listopada 2018 roku w Przedszkolu nr 4 odbył się już II Przegląd Piosenki Patriotycznej pod nazwą „Kocham Cię Polsko”, który prowadziła Pani Dorota Wasińska.

W konkursie brały udział dzieci ze wszystkich gostynińskich przedszkoli oraz z przedszkoli z Sannik, Łącka, Pacyny i Gąbina.

Nasze przedszkole reprezentowały: Barbara Ulanowska z grupy 4, 5 – laktów i Julia Seweryniak z grupy integrcyujnej 5, 6 – latków.

Występy urozmaicił mini spektakl taneczny o Polsce.

Jury w składzie: wiceburmistrz Pani Halina Fijałkowska, Pani Grażyna Stanisławska, Pani Teresa Ledzion, Pani Monika Zaremba przyznało wszystkim wykonawcom pierwsze miejsca.

Starszaki słuchają bajki terapeutycznej

W dniu 16 listopada b. r. w grupie integracyjnej 5, 6 – latków odbyło się już piąte spotkanie z Panią Agnieszką Lewandowską. Tym razem tematem przewodnim była bajka terapeutyczna pt.: „Zazdrość”. Dzieci po wysłuchaniu bajki rysowały swoje ulubione zabawki.

Pasowanie na przedszkolaka w grupie 2, 3 – latków

Dnia 16 listopada 2018 roku w grupie 2, 3 – latków odbyła się uroczystość „Pasowanie na przedszkolaka”. Dzieci śpiewały piosenki, mówiły wierszyki, grały na instrumentach, tańczyły. Pod koniec spotkania Pani Dyrektor Anna Woźniak pasowała dzieci na przedszkolaków. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom. Na uroczystość przybyła Pani Hanna Adamska – Sekretarz Miasta, która podziękowała, za piękny występ. Na koniec uroczystości maluszki wraz z opiekunami udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Uroczystość przygotowała Pani Milena Zimna.

Koncert Muzyczny w wykonaniu uczniów

Szkoły Muzycznej I stopnia w Gostyninie

Dnia 19 listopada 2018 roku dzieci dwóch najstarszych grup naszego przedszkola wybrały się na Koncert Muzyczny do Szkoły Muzycznej I stopnia w Gostyninie. Koncert ten był zorganizowany w związku ze 100 – letnią rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wszystkie utwory wykonane przez uczniów tej szkoły były utworami polskich wykonawców.

3, 4 – latki pieką chleb i robią masło

W dniu 20 listopada 2018 roku dzieci z grupy 3, 4 – latków w ramach realizacji tematyki kompleksowej „Dbamy o zdrowie” upiekły chleb wieloziarnisty i same zrobiły masło. Następnego dnia maluchy ze smakiem zjadły kanapki na śniadanie.

Zajęcie koleżeńskie z logorytmiki

W dniu 21 listopada b. r. w grupie 4, 5 – latków odbyło się zajęcie koleżeńskie z zakresu logorytmiki. Zajęcie przygotowała i poprowadziła Pani Katarzyna Zielińska.

Starszaki z wizytą w Bibliotece Dziecięcej

Dnia 22 listopada 2018 roku dzieci z grypy integracyjnej 5, 6 – latków wybrały się do Biblioteki Dziecięcej. Podczas zajęcia starszaki poznały różne zwierzęta, próbowały naśladować wydawane przez nie odgłosy, rozwiązywały zagadki, układały puzzle oraz naśladowały ruchy zwierząt. Zajęcie przygotowała i poprowadziła Pani Kamila Ostrowska.

Dzień kredki

W dniu 22 listopada 2018 roku dzieci z grypy 3, 4 – latków obchodziły Dzień kredki. Wszyscy dobrze się bawili.

Festiwal Piosenki Ludowej w Łącku

Dnia 22 listopada 2018 roku Iga Urbaniak i Szymon Jędrzejewski z grypy integracyjnej 5, 6 – latków reprezentowali nasze przedszkole na Festiwalu Piosenki Ludowej w Łącku. Po występie dzieci otrzymały nagrody.

Pasowanie na przedszkolaka w grupie 3, 4 – latków

W dniu 22 listopada b. r. w naszym przedszkolu odbyło się pasowanie na przedszkolaka dzieci z grupy 3, 4 – latków. Maluszki śpiewały piosenki i mówiły wierszyki w języku polskim i angielskim. Po występie dzieci udały się do sali na poczęstunek, który przygotowali dla nich rodzicie.

Konkurs „Poznajemy uroki lasu i tajemnice otaczającej przyrody”

Dnia 23 listopada 2018 roku w Kiernozi odbył się konkurs wiedzy przyrodniczej pt.: „Poznajemy uroki lasu i otaczającej nas przyrody”. Konkurs od lat organizowany jest przez Nadleśnictwo Gostynin, które za cel postawiło sobie wyedukowanie kolejnych pokoleń przedszkolaków. Nasze przedszkole reprezentowało sześcioro dzieci z najstarszej grupy wraz z nauczycielką Panią Anną Dziubałą. W skład drużyny wchodziły następujące dzieci: Nicol Jóźwiak, Julia Mikołajczyk, Zuzia Sierant, Julia Staszewska, Nina Kryska oraz Szymon Majewski. Reprezentanci odpowiadali na pytania i rozwiązywali zadania praktyczne. Wszystkie grupy zaprezentowały swoje przedszkole piosenką lub wierszem.

Starszaki słuchają bajki terapeutycznej

W dniu 23 listopada b. r. w grupie integracyjnej 5, 6 – latków odbyło się już szóste zajęcia z bajko terapii z Panią Agnieszką Lewandowską. Tym razem bohater cyklu, który ma na imię Maks był chory. Chłopiec bardzo nie lubił syropów ani łyżeczki z miarą, odo czasu, kiedy owa łyżeczka mu się przyśniła. Dzieci po wysłuchaniu bajki wyklejały łyżeczkę.

Dzień Pluszowego Misia

– zajęcie otwarte w grupie 3, 4 – latków

Dnia 26 listopada b. r. nasze przedszkole obchodziło Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w grupie 3, 4 – latków odbyły się zajęcia otwarte, na które zaproszeni zostali rodzice naszych pociech. Dzieci pogłębiły swoją wiedzę o przyczyny powstania pluszowego misia, wykonały prace plastyczną wraz z rodzicami, zatańczyły taniec misia, bawiły się przy chuście animacyjnej i rozwiązywały zagadki.


Dzień Pluszowego Misia w pozostałych grupach

Dnia 26 listopada b. r. oprócz grupy 3, 4 – latków Dzień Pluszowego Misia obchodziły również dzieci z grupy 2, 3 – latków oraz 4, 5 – latków. Przedszkolaki na zajęcia przyniosły swoje ulubione pluszowe misie.


Odbiór nagród za udział w konkursie na projekt odblasku

W dniu 26 listopada 2018 roku w Przedszkolu nr 4 w Gostyninie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów za udział w konkursie na projekt odblasku – symbolu w  „Ogólnopolskim Policyjnym Dniu Odblasku 2019”, którego organizatorem była Komenda Główna Policji. W uroczystości wzięli udział Komendant Powiatowy Policji insp. Zbigniew Włodkowski, komisarz Paweł Trojanowski, podkomisarz Dorota Słomkowska.

Konkurs został rozstrzygnięty 2 października 2018 roku w Komendzie Głównej Policji. Nasze przedszkole reprezentowały dwie absolwentki z roku szklonego 2017/2018: Lena Szyperska i Barbara Zajączkowska.

Komendant Zbigniew Włodkowski serdecznie podziękował wszystkim dzieciom za wspaniałe prace i pomysłowość. Dodał, że to dzieci są przykładem dla swoich rówieśników, by wskazywać, jak należy prawidłowo zachowywać się na drodze.

Dzieci z grupy 4, 5 – latków z wizytą w Bibliotece Dziecięcej

Dnia 27 listopada 2018 roku dzieci z grupy 4, 5 – latków udały się z wizytą do Biblioteki Dziecięcej, gdzie uczestniczyły w zajęciu bibliotecznym przygotowanym przez Panią Kamilę Ostrowską. Pani bibliotekarka przybliżyła przedszkolakom historię powstania pluszowego misia i przeczytała bajkę Janiny Porazińskiej pt.: „Pamiętnik czarnego noska”. Ponadto dzieci same projektowały misia na ciastku i ozdabiały go według własnego pomysłu.

Bal jesienny

Dnia 28 listopada 2018 roku odbył się w naszym przedszkolu Bal jesienny, w którym wzięły udział dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Podczas balu przedszkolaki rozwiązywały zagadki dotyczące obecnej pory roku – jesieni, tańczyły na gazecie oraz z balonami. W trakcie balu każda grupa zaśpiewała przygotowaną na ten dzień piosenkę związaną z jesienią. Po zabawie dzieci udały się do sal na poczęstunek.

Spotkanie dla rodziców z logopedą

W dniu 28 listopada b. r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie dla rodziców z logopedą Panią Katarzyną Zielińską na temat „Profilaktyka logopedyczna”.

Wróżby andrzejkowe

w grupie 3, 4 – latków i 4, 5 – latków

Dnia 30 listopada 2018 roku w grupie 3, 4 – latków i 4, 5 – latków zostały przeprowadzone wróżby andrzejkowe. Dzieci losowały kartkę z zawodem, który będą wykonywać w przyszłości, rzucały kostką, aby dowiedzieć się ile prezentów dostaną od Świętego Mikołaja pod choinkę, losowały kartonik ze zwierzęciem i odczytywały jakimi cechami się charakteryzują (np. lew – odwaga, sowa – mądrość, ryba – zdrowie itp.) oraz ustawiając buty sprawdzały kto pierwszy pojedzie w podróż dookoła świata.

„Cała Polska czyta dzieciom” – rodzicie czytają bajki w grupie 4, 5 – latków

W dniu 30 listopada 2018 roku mama Julii Lewandowskiej z grupy 4, 5 – latków w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytała przedszkolakom bajkę pt.: „Zaplątani”. Dzieci z uwagą i wypiekami na twarzach śledziły losy bohaterów bajki.

scroll back to top
  Free joomla layouts, reseller hosting.

Aktualności 2020

Galeria-2020

Licznik

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj6
mod_vvisit_counterWczoraj31
mod_vvisit_counterTydzień6
mod_vvisit_counterostatnie tygodnie291
mod_vvisit_counterTen miesiąc1326
mod_vvisit_counterOstatni miesiac1686
mod_vvisit_counterPokaż wszystkie dni112760

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz sie wiecej o celu ich uzywania i zmianie ustawien cookie w przegladarce. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki. Wiecej znajdziesz w Polityce Prywatnosci.

Akceptuje pliki cookie na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information