Przedstawienie teatralne pt.: „Tajemniczy zamek”

w Miejskim Centrum Kultury

Dnia 7 listopada 2019 roku dzieci z trzech najstarszych grup naszego przedszkola udały się do Miejskiego Centrum Kultury na przedstawienie teatralne pt.: ,,Tajemniczy zamek”. Inicjatorem przedstawienia było Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem, które prowadzi akcję charytatywną na rzecz osób niepełnosprawnych. Bohaterowie spektaklu zapewnili widowni dużą dawkę humoru, podali sporą dawkę praktycznych rad, wskazali, że każdy może zostać artystą. Dynamiczna akcja oraz barwne kostiumy aktorów przebranych za bajkowe postacie sprawiły, że przybyłe na widowisko dzieci chętnie uczestniczyły w zabawie z aktorami.


 

01

02

03

04


 

Wycieczka do Teatru Dramatycznego w Płocku

W dniu 8 listopada b. r. odbyła się wycieczka autokarowa do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, w której brały udział dzieci z trzech najstarszych grup naszego przedszkola. Przedszkolaki oglądały spektakl pt.: „Pinokio”. Dzieciom przedstawienie bardzo się podobało. Nagrodziły aktorów gromkimi brawami.


 

 

01

02

03

04


 

XV Jubileuszowa edycja konkursu

„Poznajemy Uroki Lasu i Otaczającej Nas Przyrody”

Dnia 8 listopada 2019 roku w Zamku Gostynińskim odbyła się XV Jubileuszowa edycja konkursu „Poznajemy Uroki Lasu i Otaczającej Nas Przyrody” organizowana przez Nadleśnictwo Gostynin. W tym roku nasze przedszkole było współorganizatorem tej uroczystości. W jesienny nastrój wprowadziły wszystkich dzieci z naszego przedszkola prezentując piosenkę jesienną wraz z tańcem. W skład drużyny biorącej udział w konkursie wchodzili: Antoni Węclewski, Aleksander Zabłotny i Marta Barańska z grupy 5,6 – latków oraz z grupy integracyjnej 5, 6 – latków Julia Seweryniak, Witold Kaźmierczak i Iga Urbaniak. Poziom był bardzo wyrównany. Wszyscy zostali zwycięzcami.


 

 

01

02

03

04


 

„Dzień Biało – Czerwony” w wykonaniu starszaków dla społeczności przedszkolnej

Dnia 12 listopada b. r. dzieci z grupy 5,6 – latków wystawiły dla całej społeczności przedszkolnej przedstawienie pod nazwą „Dzień Biało – Czerwony”. Uroczystość ta była wyrazem patriotyzmu naszych najmłodszych. Również w tym roku nasze przedszkole dołączyło do akcji „Rekord dla Niepodległej”, która jest inicjatywą Minister Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej w związku z czym wszystkie przedszkolaki wspólnie o godzinie 1111 odśpiewały Hymn Mazurka Dąbrowskiego.


 

 

01

02

03

04


 

„Dzień Biało – Czerwony” w wykonaniu dzieci z grupy 5, 6 – latków

dla rodziców i zaproszonych gości

Dnia 13 listopada 2019 roku w naszym przedszkolu odbył się uroczysty apel poświęcony odzyskaniu niepodległości przez Polskę i miłości do Ojczyzny wykonany przez grupę 5, 6 – latków. Wszystkich zebranych powitała dyrektor placówki Pani Anna Woźniak. Podczas występu przedszkolaków nie zabrakło wierszy i piosenek o tematyce patriotycznej. W wydarzeniu tym uczestniczyli rodzice oraz zaproszeni goście Wiceburmistrz Miasta Gostynina Pani Halina Fijałkowska i przedstawicielka Miejskiej Biblioteki Dziecięcej Pani Kamila Ostrowska.


 

 

01

02

03

04


 

Starszaki z wizytą w bibliotece

Dnia 14 listopada b. r. dzieci z grupy 5,6 – latków wybrały się do Biblioteki Dziecięcej na kolejne zajęcia. Starszaki wysłuchały opowiadania o zwierzętach leśnych, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały i nazywały zwierzęta leśne oraz przyporządkowywały podpisy do obrazków.


 

 

01

02

03

04


 

III Powiatowy Przegląd Piosenki Patriotycznej w Przedszkolu nr 4

Dnia 15 listopada 2019 roku w odbył się III Powiatowy Przegląd Piosenki Patriotycznej pt.: Kocham Cię Polsko, którego organizatorem było Przedszkole nr 4 w Gostyninie. Nasze przedszkole reprezentowały: Barbara Ulanowska z grupy integracyjnej 5, 6 – latków oraz Julia Kołodziejczak z grupy 5,6 – latków. Dzieci za występ otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki.


 

 

01

02


 

Koncert w Szkole Muzycznej I stopnia w Gostyninie

Dnia 15 listopada b. r. dzieci z dwóch najstarszych grup naszego przedszkola wybrały się na Koncert Muzyczny do Szkoły Muzycznej I stopnia w Gostyninie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały wszystkich utworów granych przez uczniów tej szkoły, po czym nagrodziły ich gromkimi brawami.


 

 

01

02

03

04


 

Jak zachować bezpieczeństwo w domu – spotkanie ze strażakiem

Dnia 18 listopada 2019 roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie ze strażakiem z Ochotniczej Straży Pożarnej. Pan Marek Dymkiewicz rozmawiał z przedszkolakami o tym jak zachować bezpieczeństwo będąc w domu. Zwracał uwagę dzieci na to, że nie powinny dotykać kuchenek gazowych, ani zbliżać się do nich bez wiedzy dorosłych. Podpowiadał co powinny zrobić, kogo zaalarmować kiedy poczują ulatniający się gaz oraz prezentował dzieciom różne rodzaje butli gazowych. Na koniec spotkania przedszkolaki wręczyły gościowi prezent.


 

 

01

02

03

s
 

Święto Niepodległości – złożenie kwiatów pod pomnikiem

 

Dnia 13 listopada b. r. dzieci z dwóch najstarszych grup wraz z paniami udały się pod pomnik Józefa Piłsudskiego w celu złożenia kwiatów i zapalenia zniczy. W ten sposób przedszkolaki upamiętniły obchodzone 11 listopada odzyskanie przez Polskę niepodległości.


 

 

01

02

03

04

 

 

Konkurs plastyczny „Rodzina potrzebna od zaraz”

 

Dnia 19 listopada 2019 roku odbyło się rozdanie nagród w związku z konkursem plastycznym na plakat promujący Ideę Rodzicielstwa Zastępczego pt.: „Rodzina potrzebna od zaraz”. W tym konkursie III miejsce zdobyła Elżbieta Białek z grupy 5,6– latków. Organizatorem konkursu był PCPR oraz Fundacja EFOP.


 

 

01

02

03

04

 

 

VII Festiwal Piosenki Ludowej w Łącku

 

20 listopada b. r. odbył się VII Festiwal Piosenki Ludowej w Łącku. W tym roku nasze przedszkole reprezentowały dwie dziewczynki z grupy integracyjnej 5,6 – latków: Barbara Brudnicka i Barbara Ulanowska. Dziewczynki otrzymały za udział w festiwalu nagrody i pamiątkowe dyplomy.


 

01

02

03

04


  

 

Pasowanie na przedszkolaka w grupie 3, 4 – latków

 

Dnia 22 listopada 2019 roku w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka dzieci z grupy 3,4 – latków. Na występ przybył Burmistrz Miasta Gostynina Pan Paweł Kalinowski oraz liczne grono najbliższych dzieciom osób. Pani dyrektor Anna Woźniak „Pasowała na Przedszkolaka” każde dziecko przykładając mu do ramienia duży ołówek.


01

03

02

04

 

 

Warsztaty dla rodziców „Czas na rodzinę”

 

w grupie 5,6 – latków

 

Dnia 22 listopada b. r. w drugiej już grupie z naszego przedszkola odbyły się warsztaty dla rodziców pod hasłem „Czas na rodzinę”. Zajęcia prowadzone były przez Panią Joannę z Fundacji EFOP.


 

 

01

02

03

04

 

 

Dzień Pluszowego Misia we wszystkich grupach

 

Dnia 25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. To właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. W naszym przedszkolu w każdej z grup odbyły się zajęcia podczas, których dzieci poznały wyjątkową historię pluszowego misia. Czas spędzony w przedszkolu wypełniony był zabawami związanymi z ukochanymi pluszowymi maskotkami dzieci. Przedszkolaki w każdej z grup próbowały przysmaku Misia Kubusia Puchatka – miodu. Ponadto w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” mama Marty z grupy 5,6 – latków przeczytała dzieciom bajkę pt.: „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”.

 

 

01

02

03

04

 


 

Warsztaty dla rodziców „Czas na rodzinę”

 

w grupie integracyjnej 5,6 – latków i w grupie 3, 4 – latków

 

Dnia 25 listopada 2019 roku do naszego przedszkola ponownie przybyła Pani Joanna z Fundacji EFOP. Przeprowadziła ona zajęcia dla dzieci i rodziców pt.: „Czas na rodzinę” w grupie integracyjnej 5, 6 – latków oraz grupie 3,4 – latków.

 

 

 

01

02

03

04


 

Średniaki z wizytą w Bibliotece Dziecięcej

 

Dnia 26 listopada b. r. dzieci z grupy 4,5 – latków wybrały się do Biblioteki Dziecięcej na pierwsze w tym roku zajęcia. Średniaki wysłuchały opowiadania o małym misiu, którego we wszystkim wyręczała mama i babcia przez co był bardzo niesamodzielny. Następnie przedszkolaki mówiły co potrafią same robić. Potem dzieci oglądały i nazywały na zdjęciach misie znane z książek i bajek telewizyjnych. Następnie ozdabiały według własnego pomysłu piernikowe misie. Bardzo zadowolone wróciły do przedszkola.


 

 

01

02

03

04

 

 

Starszaki oglądają film pt.: „Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele”

 

Dnia 26 listopada 2019 roku dzieci z dwóch najstarszych grup naszego przedszkola wybrały się do kina Siemowit w Gostyninie. W ramach ogólnopolskiego programu „Nowe horyzonty edukacji filmowej” obejrzały film pt.: „Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele”.


 

 

01

02

03

04

Zajęcie koleżeńskie w grupie integracyjnej 5,6 – latków

 

Dnia 28 listopada b. r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia koleżeńskie: Odkrywanie litery i, I – małej i dużej, drukowanej na podstawie wiersza „Tańcowała igła z nitką” J. Brzechwy metodą odimienną Ireny Majchrzak. Zostały one poprowadzone przez Panią Iwonę Kępczyńską w grupie integracyjnej 5,6 – latków. Na zajęcia przybyły inne nauczycielki.


 

 

01

02

03

04

 

 

Warsztaty dla rodziców i dzieci – Kartka Bożonarodzeniowa

 

Dnia 28 listopada 2019 roku po raz kolejny odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców pt.: „Kartka Bożonarodzeniowa”. Rodzice wraz ze swoimi pociechami stworzyli piękne kartki świąteczne. Dzieci dostały pamiątkowe dyplomy i książeczki. Warsztaty przygotowały i poprowadziły Panie Magda Łyzińska i Milena Zimna.


01

02

03

04

 

 

Zajęcie otwarte i koleżeńskie w grupie 5, 6 – latków

 

Dnia 29 listopada b. r. w grupie 5,6 – latków odbyło się zajęcie otwarte i koleżeńskie, które poprowadziła Pani Ewa Michalska. W zajęciu tym uczestniczyli rodzice i nauczyciele z placówki. Tematem zajęć były Zabawy w kodowanie. Dzieci odkodowywały wiersz, samodzielnie kodowały ilustracje, bawiły się z Ozobotami oraz wykonywały wiele zabaw związanych z kodowaniem na macie. Dzieciom bardzo podobały się te zajęcia.


 

 

01

02

03

04

 

 

Bożonarodzeniowy kiermasz

 

Dnia 29 listopada 2019 roku w naszym przedszkolu odbył się Bożonarodzeniowy kiermasz. Rodzice oraz pracownicy przedszkola przy głównym wejściu mogli zakupić bożonarodzeniowy upominek wspierając tym samym działalność Warsztatów Terapii Zajęciowej.


 

 

 

01

02

03

04


 

Andrzejki w grupie integracyjnej 5,6 – latków

Dnia 30 listopada w grupie integracyjnej 5,6 – latków zostały przeprowadzone wróżby andrzejkowe. Dzieci losowały kartkę z zawodem, który będą wykonywać w przyszłości, przelewały wosk, bawiły się balonami.

 

01

02

03

04


 

Wróżby andrzejkowe w grupie 3, 4 – latków i 4, 5 – latków

Dnia 29 listopada 2019 roku w grupie 3, 4 – latków i 4, 5 – latków zostały przeprowadzone wróżby andrzejkowe. Dzieci losowały kartkę z zawodem, który będą wykonywać w przyszłości, rzucały kostką, aby dowiedzieć się ile prezentów dostaną od Świętego Mikołaja pod choinkę, losowały kartonik ze zwierzęciem i odczytywały jakimi cechami się charakteryzują (np. lew – odwaga, sowa – mądrość, ryba – zdrowie itp.) oraz ustawiając buty sprawdzały kto pierwszy pojedzie w podróż dookoła świata.

 

01

02

03

04scroll back to top
  Free joomla layouts, reseller hosting.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz sie wiecej o celu ich uzywania i zmianie ustawien cookie w przegladarce. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki. Wiecej znajdziesz w Polityce Prywatnosci.

Akceptuje pliki cookie na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information