Koncert Dedykowany Rodzinie

5 maja 2016 roku w kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła odbył się Koncert Dedykowany Rodzinie w wykonaniu dzieci z trzech najstarszych grup naszego przedszkola. Następnie została odprawiona msza w intencji dzieci i ich rodziców.

Spotkanie ze strażakami

9 maja 2016 roku do naszego przedszkola przybyli niezwykli goście – strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie. W trakcie tego spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka, utrwaliły numery alarmowe. Miały też możliwość zobaczenia wozu strażackiego i jego wyposażenie. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakom za wizytę słodkim upominkiem.

Wycieczka do Choinka

10 maja 2016 roku przedszkolaki z grupy 3,4 – latków,4 – latków, 4, 5 – latków, 5, 6 – latków udały się na wycieczkę do Szkółki Leśnej w Choinku. Dzieci zapoznane zostały z etapem wzrostu drzew, oglądały sadzonki drzew iglastych i liściastych (dwutygodniowe oraz roczne i dwuletnie), rozpoznawały i nazywały drzewa iglaste i liściaste. Na koniec zjadły pieczone kiełbaski.

Zumba – warsztaty taneczne

11 maja 2016 roku w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty taneczne dla chętnych rodziców i ich dzieci, które poprowadziła instruktorka Pani Dorota Sobiecka. Głównym celem warsztatów było zmotywowanie dzieci i rodziców do wspólnej aktywności fizycznej, która stanowi kluczowy element zdrowego stylu życia. Organizacja atrakcyjnych zajęć nie tylko ma pozytywny wpływ na zdrowie, ale także umacnia więź między dzieckiem a rodzicem. Przedszkolaki poprzez udział w zajęciach tanecznych mają możliwość odkrywania pasji i talentów.

„VI Spartakiada przedszkolaków”

13 maja 2016 roku dzieci z dwóch najstarszych grup naszego przedszkola brały udział w VI Spartakiadzie Przedszkolaków, która odbyła się w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyninie. W zawodach uczestniczyły dzieci ze wszystkich gostynińskich przedszkoli. Na najmłodszych czekała rywalizacja w konkurencjach:

  • kangurzy skok
  • sztafeta piłeczek
  • sokole oko
  • wyścig gąsiennic
  • pogromca przeszkód
  • wyścig herkulesów

Nasze przedszkole reprezentowała drużyna w składzie: Michalina Kosmalska, Nadia Machała, Natasza Trusińska, Amelia Olobry, Alicja Wiśniewska, Bartosz Figaszewski, Jakub Michalski, Kacper Wiśniewski, Barek Brudnicki, Wojtek Szulecki. Dla dzieci najważniejsza była dobra zabawa. Organizatorzy przygotowali dla uczestników pamiątkowe dyplomy i puchary.

Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy Przyrodniczej „Niezapominajka”

16 maja 2016 roku dzieci z grupy 4,5 – latków oraz z grupy integracyjnej 5, 6 – latków wraz ze starszakami z pozostałych gostynińskich przedszkoli uczestniczyły w Międzyprzedszkolnym Konkursie Wiedzy Przyrodniczej „Niezapominajka”. Przedszkolaki miały możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na temat ochrony środowiska poprzez układanie puzzli, segregowanie śmieci do odpowiednich pojemników itp. Każda drużyna zaśpiewała przygotowaną na ten dzień piosenkę ekologiczną. Swoją obecnością zaszczycił nas przedstawiciel Ligi Ochrony Przyrody Pan Wojciech Karwowski, który przekazał dzieciom legitymacje LOP. Na koniec Pani dyrektor Anna Woźniak wręczyła uczestnikom pamiątkowe dyplomy i nagrody. Całą uroczystość poprowadziły Panie Anna Kaźmierczak i Iwona Kępczyńska.

Maluchy obchodzą Dzień Polskiej Niezapominajki

16 maja 2016 roku w grupie maluszków odbył się Dzień Polskiej Niezapominajki. Jest to święto przyrody, które ma na celu promowanie jej walorów. Dzień niezapominajki to również dzień serdeczności, życzliwości i radości. Zapoczątkował je Andrzej Zalewski redaktor radiowej Jedynki prowadzący audycję „Ekoradio”.

,,Spotkanie z pszczelarzem”

17 maja br. gościliśmy w naszym przedszkolu Pana Pszczelarza, którego świat pszczół fascynował tak bardzo, iż postanowił dzielić się swoją pasją z innymi. Pan pszczelarz opowiadał dzieciom o życiu pszczół, ich pracy i zwyczajach oraz znaczeniu w przyrodzie. Dzieci mogły z bliska obejrzeć przyrządy bartnika, produkty wytworzone przez pszczoły. Spotkanie z hodowcą poszerzyło wiedzę dzieci na temat szeroko pojętego pszczelarstwa oraz umożliwiło bliski kontakt z produktami stworzonymi przez naturę.

Międzyprzedszkolny konkurs wiedzy o ruchu drogowym

„Bądź przezorny na drodze”

17 maja 2016 roku w Miejskim Przedszkolu nr 4 w Gostyninie odbył się Międzyprzedszkolny konkurs wiedzy o ruchu drogowym „Bądź przezorny na drodze”. Nasze przedszkole reprezentowali: Amelia Olobry, Alicja Wiśniewska (z grupy integracyjnej 5, 6 – latków), Marcel Leliński i Jan Szmydt (z grupy 4, 5 – latków). Dzieci musiały wykazać się duża wiedzą z zakresu znajomości podstawowych przepisów ruchu drogowego, znaków i sygnałów drogowych, bezpieczeństwa w kontaktach z osobami obcymi i zwierzętami oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszystkie drużyny wykazały się ogromną wiedzą i umiejętnościami. Konkursowa rywalizacja przeplatana była prezentowaniem zdolności wokalnych dzieci, a oczywiście repertuar związany był ściśle z bezpieczeństwem. Na zakończenie każda drużyna namalowała plakaty promujący bezpieczne zachowania na drodze. Zmagania przedszkolaków obserwowało jury, w którego składzie byli przedstawiciele Pogotowia Ratunkowego, Straży Pożarnej, Policji i Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Rejon Gostynin – Płock.

II Maraton Biegowy dla przedszkolaków

W dniu 20 maja 2016r dzieci z dwóch najstarszych grup naszego przedszkola uczestniczyły w zawodach biegowych ,,Sprintem do Maratonu”, organizowanych przez Szkołę Podstawową Nr 3 w Gostyninie. Był to już II Ogólnopolski Maraton Biegowy Przedszkolaków. Podczas zawodów dzieci uczestniczyły w biegach drużynowych chłopców i dziewczynek. Celem zawodów było promowanie zdrowego trybu życia. Nasze przedszkole reprezentowali: Bartosz Brudnicki, Tomasz Finke, Amelia Olobry, Gabriela Skibińska, Daniel Suwała (z grupy integracyjnej 5, 6 – latków), Marcel Leliński, Nadia Machała, Jakub Michalski, Natasza Trusińska, Kacper Wiśniewski, (z grupy 4, 5 – latków). Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz drobne upominki.

Turniej charytatywny „Gramy dla Dawida”

21 maja 2016 roku odbył się turniej charytatywny „Gramy dla Dawida”. Celem pikniku była pomoc w zbiórce środków na rehabilitację chłopca uczęszczającego do naszego przedszkola. Rodzice dzieci z grupy integracyjnej 5,6 – latków upiekli ciasta, których można było skosztować po oddaniu symbolicznej złotówki do puszki. Mecz rozegrały następujące drużyny piłkarskie: Komendy Powiatowej Straży Pożarnej, Oldboje Mazura, Rutecco, Przemo Gostynin. Pamiątkowe puchary dla najlepszych zespołów wręczyli Pani Anna Woźniak, dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 2 w Gostyninie oraz radny – pomysłodawca turniejów charytatywnych w Gostyninie – Pan Arkadiusz Szulczewski. Podczas turnieju odbyła się parada motocykli ze zlotu motocyklistów w Miałkówku. Motocykliści również włączyli się w akcję zbierając pieniądze na rehabilitację Dawida. Pani dyrektor Anna Woźniak serdecznie dziękuje sponsorom za pomoc: Pani Julii Kurpiewskiej Rozkosz z Karczmy „Gościnna Zagroda”, Inicjatywie dla Gostynina, Zakładowi masarskiemu „DANKO”, Zakładowi Piekarniczemu Z. Broda i s-ka, Uczestnikom Zlotu Motocyklistów „Miałkówek 2016”, Szkole Podstawowej w Teodorowie, Pani Dorocie Sobieckiej, Pani Marcie Kurkowskiej, Pani Anecie Czerwińskiej, Pani Wioletcie Grzegorek, Panu Piotrowi Śniechowskiemu, KP Policji w Gostyninie, KPP Straży Pożarnej w Gostyninie, Firmie FOTOBUDKA, Drużyn piłkarskich: Komendy Powiatowej Straży Pożarnej, Oldboje Mazura, Rutecco, Przemo Gostynin, Rodziców Miejskiego Przedszkola nr 2 z Oddziałem Integracyjnym w Gostyninie oraz wszystkim ludziom dobrej woli za pomoc w organizacji i uświetnienie pikniku.

Dzień Rodziny w grupie maluszków

23 maja 2016 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Rodziny. Dzieci z grupy 3,4 – latków przygotowały na tę okazję program artystyczny. Mali aktorzy w przemiłej atmosferze z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role. Na koniec dzieci wręczyły rodzicom samodzielnie wykonane upominki.

Piknik Rodzinny

23 maja 2016 roku na terenie naszego przedszkola odbył się Piknik Rodzinny, w którym wzięli udział rodzicie i dzieci z grupy 4 – latków oraz z grypy integracyjnej 5, 6 – latków. Piknik odbył się w ramach obchodów Święta Rodziny. Przedszkolaki przygotowały dla rodziców piosenki, wierszyki, a dzieci z najstarszej grupy zatańczyły dla rodziców taniec zumba do piosenki „Chocolatte”. Następnie Pani Anna Dziubała poprowadziła konkurencje sportowe dla rodziców i dzieci. Rodziny uczestniczyły m. in. w przeciąganiu liny, rzutach do celu, biegach z przeszkodami. Dzieci były szczęśliwe, bo bawiły się ze swoimi ukochanymi rodzicami. Kiełbaski z grilla też bardziej smakowały w takim towarzystwie.

Konkurs recytatorski w Lucieniu

„ŚPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI"

W dniu 24 maja w Szkole Podstawowej w Lucieniu odbył się II powiatowy konkurs recytatorski pt.: „ŚPIESZMYSIĘ KOCHAĆ LUDZI”. Nasze przedszkole reprezentowało dwoje dzieci Nadia Machała i Zofia Majewska z grupy 4,5 – latków. I miejsce zajęła – Nadia Machała. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone. Były książki, dyplomy i małe upominki.

Spotkanie z autorem książek i programów telewizyjnych dla dzieci

Panem Andrzejem Grabowskim

31 maja 2016 roku dzieci z trzech najstarszych grup naszego przedszkola udały się do Centrum Kultury w Gostyninie na spotkanie z Panem Andrzejem Grabowskim autorem książek i programów telewizyjnych dla dzieci tj.: „Ciuchcia”, „Budzik”, „Tik – tak”. Spotkanie zostało zorganizowane przez Bibliotekę Dziecięcą. Podczas spotkania dzieci miały możliwość wysłuchania fragmentów książek „Instrukcja obsługi pieska Jacusia”, „Zająca Poziomki”, „Pirata Jędrusia”. Szczególna atrakcją była dla dzieci możliwość poruszania kukiełkami: Kulfona, Zająca Poziomki czy kota Budzika. Na koniec spotkania dzieci miały możliwość zakupienia książki z autografem autora. Przedszkolaki wróciły do przedszkola bardzo zadowolone.

Czytanie bajek przez Panią Wiesławę Radecką

W maju br. nasze przedszkole odwiedziła Radna Miejska Pani Wiesława Radecka, która przeczytała dzieciom z grupy 3,4 – latków bajkę włączając się tym samym w akcję „Nasze miasto czyta przedszkolakom”.

scroll back to top
  Free joomla layouts, reseller hosting.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz sie wiecej o celu ich uzywania i zmianie ustawien cookie w przegladarce. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki. Wiecej znajdziesz w Polityce Prywatnosci.

Akceptuje pliki cookie na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information