Udział w akcji edukacyjnej „#SegregujeMy”

Nasze przedszkole przyłączyło się do akcji edukacyjnej „#SegregujeMy”. Celem tej akcji jest uświadomienie dzieciom, jak ważna jest prawidłowa segregacja odpadów. Uczestnicy akcji mają za zadanie odpowiednio pokolorować kosze, a następnie przyporządkować do nich przedmioty podlegające segregacji. Po wykonaniu zadania zachęca się dzieci, aby zabrały obrazek do domu i umieściły go w widocznym miejscu, tak, by wszyscy domownicy wiedzieli jak należy poprawnie segregować odpady.

Wycieczka do ZOO w Płocku

W dniu 6 maja 2019 roku dzieci z trzech najstarszych grup naszego przedszkola uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Ogrodu Zoologicznego w Płocku. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć dzikie zwierzęta (tj. m. in.: gepard, lew, paw, żyrafa, słoń, węże, żółwie, ryby), nakarmić rodzinę kóz oraz najbardziej odważni próbowali swoich sił w dojeniu krowy.

 

Dzieci z grupy integracyjnej 5, 6 – latków z wizytą w Galerii Zapiecek

Dnia 7 maja 2019 roku dzieci z grupy integracyjnej 5, 6 – latków wybrały się na zajęcia muzealne. Poprowadzone one zostały przez Panią Barbarę Sałygę w Galerii Zapiecek w Gostyninie. Dzieci zostały zapoznane z muzealnymi przedmiotami związanymi z przedszkolem.

Projekt edukacyjny w grupie 3, 4 – latków

Dnia 8 maja b. r. dzieci z grupy 3,4  – latków rozpoczęły projekt edukacyjny – woda. Pierwszego dnia w czasie wycieczki do ZOO dzieci obserwowały zwierzęta żyjące w wodzie. W następnych dniach ustaliliśmy co dzieci wiedza o wodzie oraz stworzyliśmy listę pytań do projektu. Wspólnie z dziećmi zaplanowaliśmy działania badawcze, spotkanie z ekspertem oraz zajęcia poza terenem przedszkola.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy Przyrodniczej „Niezapominajka”

Dnia 8  maja 2019 roku w naszym przedszkolu odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy Przyrodniczej pt.: „Niezapominajka”. W spotkaniu tym wzięły udział dzieci z następujących placówek: Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 5 w Gostyninie, Przedszkole nr 2 i 4 w Gostyninie. W spotkaniu uczestniczył również Pan Wojciech Karwowski – przedstawiciel Ligi Ochrony Przyrody. Dzieci brały udział w zagadkach, quizach wiedzy i zadaniach związanych z ochroną środowiska.

Po konkursie Pan Wojciech Karwowski wręczył wszystkim dzieciom z naszego przedszkola legitymacje.

 

Niezwykli goście w naszym przedszkolu

Dnia 9 maja b. r. do naszego przedszkola przybyli wyjątkowi goście. Do grupy integracyjnej 5, 6 – latków mama Mateusza przyniosła króliki. Każde dziecko miało możliwość pogłaskania zwierzaka. Ponadto Mateusz podzielił się z dziećmi swoją wiedzą na temat opieki i hodowli tych zwierząt oraz zaprezentował swoje króliki przedszkolakom z pozostałych grup.


Konkurs wiedzy o ruchu drogowym w Przedszkolu nr 4

W dniu 10 maja 2019 roku w Przedszkolu nr 4 odbyła się IX edycja konkursu o bezpieczeństwie w ruchu drogowym „Bądź przezorny na drodze”. Nasze przedszkole reprezentowały następujące dzieci: Mateusz Trojanowski, Cyprian Mazurkiewicz, Szymon Jędrzejewski, Aleksandra Papiernik, Zuzia Sierant, Iga Urbaniak. Dzieci musiały wykazać się duża wiedzą z zakresu znajomości podstawowych przepisów ruchu drogowego, numerów alarmowych,  znaków i sygnałów drogowych oraz zachowania się w sytuacjach trudnych i niebezpiecznych. Wszystkie drużyny wykazały się ogromną wiedzą i umiejętnościami. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody i dyplomy po czym udały się na poczęstunek.

Dzieci z grupy 4, 5 – latków z wizytą w „Zapiecku”

Dnia 10 maja b. r. dzieci z grupy 4,5 – latków również odwiedziły salę „Muzealia Przedszkolne” w organizacji „Zapiecek”. Zajęcia dla dzieci poprowadziła Pani Barbara Sałyga emerytowana nauczycielka naszego przedszkola. Pani Basia pokazała dzieciom muzealne przedmioty związane z przedszkolem. Dla przedszkolaków było to niezwykłe przeżycie móc poznać przedszkole i zabawki z lat ich rodziców, a także dziadków.

Odbiór nagród w konkursie plastycznym pod nazwą „Przyroda Twój Przyjaciel”

Dnia 14 maja 2019 roku w sali konferencyjnej Starostwa powiatowego odbyło się ogłoszenie wyników konkursu plastycznego pod nazwą „Przyroda Twój Przyjaciel”. Tegoroczny konkurs odbywał się pod hasłem „ekosystemów leśnych”. Nasze przedszkole reprezentowały dwie dziewczynki z grupy integracyjnej 5,6 – latków Nicol Joźwiak oraz Nina Kryska, które zajęły kolejno pierwsze i drugie miejsce.

Spotkanie z pisarką i ilustratorką serii książek o Basi

W dniu 14 maja b. r. dzieci z grupy integracyjnej 5, 6 – latków wybrały się do MCK na spotkanie z pisarką Panią Zofią Stanecką i ilustratorką Panią Marianną Oklejak, które tworzą serię książek o Basi.

Teatrzyk

Dnia 15 maja 2019 roku nasze przedszkole odwiedzili aktorzy ze  Studia Artystycznego Arena z Białegostoku. Aktorzy wystawili przedstawienie pt.: „Kto Ty jesteś Polak mały”. Dzieci musiały wykazać się wiedzą z zakresu Polski. Pomagały chłopcu o imieniu Tadeusz rozwiązywać różne zagadki (np. układać flagę Polski, zaśpiewać fragment hymnu, opisać wygląd godła itp.) W przedstawieniu brały udział dzieci ze wszystkich grup .

Malowanie domku Baby Jagi – praca grupowa dzieci

z grupy integracyjnej 5, 6 – latków.

Dalsze działania w obrębie projektu o nazwie „Woda”

Dalszy ciąg projektu badawczego pt.: „Woda” w grupie 3,4 – latków. W tym tygodniu dzieci dowiedziały się jak powstaje deszcz i tęcza, że woda występuje w trzech stanach skupienia jako ciecz, lód i para wodna. Dnia 16 maja b. r. odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców, w czasie którego dzieci wykonały pracę plastyczną z butelek po wodzie. Prowadziliśmy doświadczenia z lodem. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały prace plastyczne na temat „Do czego potrzebna jest woda w domu”. Na zakończenie projektu dzieci otrzymały dyplomy.

IX Spartakiada Przedszkolaków

Dnia 17 maja 2019 roku pod patronem Burmistrza Miasta Gostynina Pana Pawła Kalinowskiego odbyła się IX Spartakiada Przedszkolaków. Jej celem było przede wszystkim promowanie aktywności ruchowej wśród dzieci. W zawodach uczestniczyły dzieci ze wszystkich gostynińskich przedszkoli oraz oddziałów zerówkowych ze szkół. Uczestnicy musieli wykazać się sprawnością fizyczną. Na najmłodszych czekała rywalizacja w następujących konkurencjach:

  • kangurzy skok
  • mistrz slalomu
  • mały kucharz
  • wyścig gąsienic
  • pogromca przeszkód
  • wyścig herkulesów

Nasze przedszkole reprezentowała drużyna w składzie: Oskar Boruszewski, Barbara Brudnicka, Antoni Gientka, Julia Lewandowska, Mikołaj Lewandowski, Barbara Ulanowska, Antoni Węclewski, Aleksander Zabłoty (z grupy 4, 5 – latków) oraz Nikol Jóźwiak, Nina Kryska, Szymon Majewski, Iga Urbaniak, Kornel Wróblewski (z grupy integracyjnej 5, 6 – latków). Dla dzieci najważniejsza była dobra zabawa. Organizatorzy przygotowali dla uczestników pamiątkowe dyplomy i puchary.

Zakończenie projektu edukacyjnego o nazwie „Jajko” w grupie 2, 3 – latków

W dniu 17 mają b. r. dzieci z grupy 2, 3 – latków zakończyły realizowany przez kilka tygodni  projekt edukacyjny o nazwie „Jajko”. W trakcie jego trwania maluszki dowiadywały się różnych rzeczy dotyczących jajek, a także zwierząt, które je znoszą, zwiedziły przedszkolną kuchnię. Przedszkolaki zaprosiły do swojej sali panie kucharki, które wystąpiły w roli ekspertów i opowiedziały dzieciom o swojej pracy, a także sztuce gotowania. Na koniec zajęcia maluszki wspólnie z Paniami Mileną Zimną i Joanną Tarczyńską robiły gofry i je kosztowały.

Koncert Jubileuszowy Przeglądu Muzycznego Gama

Dnia 19 maja 2019 roku w Miejskim Centrum Kultury odbył się Koncert Jubileuszowy z okazji 25 lat Przeglądu Muzycznego Gama. Podczas uroczystości dzieci z grupy integracyjnej 5, 6 – latków wystawiły przedstawienie, w którym odegrały scenkę związaną z Babą Jagą z bajki o Jasiu i Małgosi.

Próba przez koncertem i zapalenie znicza przed pomnikiem Jana Pawła II

Dnia 21 maja b. r. dzieci z dwóch najstarszych grup naszego przedszkola udały się do kościoła parafialnego pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła na próbę przed Koncertem Dedykowanym Rodzinie. Po próbie przedszkolaki zapaliły znicz przy pomniku Jana Pawła II oraz zmówiły krótką modlitwę.

Maluszki sadzą rośliny w ogródku przedszkolnym

W poniedziałek 21 maja 2019 roku maluszki z grupy 2, 3 – latków wsadziły do ogródka przedszkolnego roślinki, które wcześniej siały i pielęgnowały w sali. Teraz trzeba je pielęgnować i obserwować w ogródku.

Dzień Mamy w grupie 2, 3 – latków

Dnia 23 maja b. r. w najmłodszej grupie 2, 3 – latków odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Mamy. Dzieci ślicznie zaśpiewały piosenkę oraz wyrecytowały wierszyk w języku polskim jak i angielskim. Ponadto dla swoich Mam przygotowały piękne laurki, które zostały Im wręczone po występie. Dodatkową atrakcją było to, że każde dziecko wraz ze swoją mamą zrobiło serduszko, które wypełnione było watą, a zadaniem mam było zszycie serca. Na końcu odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Dzień Mamy i Taty w grupie 3, 4 – latków

Dnia 24 maja 2019 roku w grupie 3, 4 – latków odbył się uroczysty Dzień Mamy i Taty. Dzieci przygotowane przez Panie: Ewę Michalską i Annę Kaźmierczak pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki w języku polskim jak i angielskim.

Koncert Dedykowany Rodzinie

Dnia 24 maja b. r. w kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła odbył się VIII Koncert Dedykowany Rodzinie. Występowały dzieci z dwóch grup: integracyjnej 5, 6 – latków oraz 4, 5 – latków. Razem z Panią Jolantą Sierant dzieci do występu przygotowały Panie: Aleksandra Zielińska, Anna Dziubała, Magda Lewandowska, Iwona Kępczyńska oraz Anna Kaźmierczak. Na występach obecna była Pani Burmistrz Halina Fijałkowska. Następnie została odprawiona msza w intencji dzieci, ich rodziców i pracowników naszego przedszkola.

Zajęcia z psychologiem w grupie integracyjnej 5, 6 – latków

Dnia 27 maja 2019 roku w grupie integracyjnej 5, 6 – latków odbyły się zajęcia z psychologiem dziecięcym Panią Pauliną Milczarek. Głównym tematem podczas nich była tolerancja. Dzieci słuchały bajki, odpowiadały na pytania, bawiły się chustą animacyjną oraz rysowały siebie pośród grupy.

Wizyta wiewiórki w grupie maluszków

Dnia 27 maja b. r. grupę maluszków odwiedziła przemiła wiewiórka. Opowiadała o życiu swojej rodzinki czyli wiewióreczek. Dzieci również rozmawiały o tym jak należy zachowywać się w lesie. Na zakończenie każdy mógł przytulić się do wiewióreczki i dostał słodki upominek.

 

 

Spotkanie z ratownikiem WOPR-u

Dnia 29 maja 2019 roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z ratownikiem WOPR-u Panem Markiem Dymkiewiczem. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób bezpiecznie przebywać w pobliżu zbiorników wodnych. Ponadto przypomniane zostały najważniejsze numery alarmowe. Oprócz spotkania z tatą Ksawerego dzieci poznały rasę psa, który towarzyszy pracownikom WOPR-u w ratowaniu ludzi. Był to pies rasy Nowofundland. Jest to odmiana psów, które najlepiej pływają oraz potrafią nurkować. W spotkaniu uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup.

Dzień Dziecka

W dniu 31 mają b. r. odbył się w naszym przedszkolu Dzień Dziecka, który połączony był z dniem otwartym. Całą imprezę poprowadziła Firma Latino Cafe. Wielką atrakcją były dla dzieci jeżdżące koniki, duże bańki mydlane. Głównymi osobami prowadzącymi była Myszka Miki i Clown. Wszystkie dzieci brały udział w zabawach sprawnościowych. Dzieci, które przyszły do naszego przedszkola po raz pierwszy zostały oprowadzone po całym przedszkolu.

scroll back to top
  Free joomla layouts, reseller hosting.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz sie wiecej o celu ich uzywania i zmianie ustawien cookie w przegladarce. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki. Wiecej znajdziesz w Polityce Prywatnosci.

Akceptuje pliki cookie na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information