„Owocowe przysmaki”

Dnia 2 października b.r. w grupie 4, 5 – latków odbyły się zajęcia pt.: „owocowe przysmaki”. Dzieci realizując tematykę o owocach dowiedziały się w jaki sposób można przechowywać żywność, przygotowywały owocowe szaszłyki, sok owocowy oraz kroiły jabłka do suszenia. Na koniec zajęcia odbyła się degustacja. Wszystkim bardzo smakowały witaminowe smakołyki.

Dzień owoców w grupie 3, 4 – latków

Dnia 2 października b.r. w grupie 3, 4 – latków był Dzień owoców. Dzięki rodzicom i dziadkom dzieci miały okazję próbować ciasta, powidła i kompoty z różnych owoców. Bardzo duży wybór spowodował, iż każdy znalazł coś dobrego dla siebie. Dziękujemy rodzicom i dziadkom!

„Owocowe szaszłyki”

Dnia 4 października dzieci z grupy 3, 4 – latków przygotowywały owocowe przysmaki – szaszłyki oraz koktajl bananowy. Wszystkim bardzo smakowały te witaminowe pyszności.

Straszaki robią sałatkę owocową

Dnia 5 października b.r. starszaki z grupy 5, 6 – latków zrobiły sałatkę owocową. Dzieci dowiedziały się, że należy jeść owoce, ponieważ zawierają potrzebne dla zdrowia witaminy. Na koniec wszystkie starszaki miały okazję spróbować jak smakują różne owoce połączone ze sobą w jednej sałatce.

Wycieczka do sklepu

Dnia 5 października b.r. dzieci z grupy 4, 5 – latków odwiedziły pobliski sklep Netto. Kupiły tam owoce i warzywa. Przedszkolaki przestrzegały zasad bezpieczeństwa podczas spaceru oraz kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.

Maluszki szukają oznak jesieni w ogrodzie przedszkolnym

Dnia 5 października b.r. dzieci z grupy 2, 3 – latków szukały oznak jesieni w ogrodzie przedszkolnym. Odwiedziły także przedszkolny ogródek, w którym oglądały posadzone pomidory, zioła i wrzosy.

Średniaki z wizytą w Bibliotece Dziecięcej

W dniu 9 i 11 października 2018 roku dzieci z grupy 4, 5 – latków oraz 5, 6 – latków udały się do Biblioteki Dziecięcej na pierwsze w tym roku szkolnym zajęcie biblioteczne. Pani Kamila przeczytała przedszkolakom książkę pt.: „Mądra głowa zna przysłowia”. Jednym z nich było: „Dom bez książek to dom bez okien”. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały książeczki.

Próba ewakuacyjna i spotkanie ze strażakami

W dniu 10 października 2018 roku w naszym przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja. W związku z tym dzieci miały okazję przećwiczyć jak należy ewakuować się z płonącego budynku. Tego dnia przedszkolaki spotkały się również ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie. W trakcie tego spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka oraz utrwaliły numery alarmowe. Miały też możliwość zobaczenia wozów strażackich i ich wyposażenia.

Zajęcie w Bibliotece Dziecięcej

W dniu 10 października b.r. dzieci z grupy 3, 4 – latków udały się do Biblioteki Dziecięcej mieszczą-cej się w MCK. Przedszkolaki po raz pierwszy uczestniczyły w zajęciu bibliotecznym, którego celem było zaznajomienie dzieci z biblioteką, sposobem wypożyczania książek. Zajęcie przygotowała i po-prowadziła Pani Kamila Ostrowska.

 

Przedszkolaki robią surówkę

W dniu 11 października b.r. dzieci z grupy 3, 4 – latków i 4, 5 – latków przygotowały surówkę owocowo – warzywną z przyniesionych do przedszkola warzyw i owoców, a następnie zjadły ją ze smakiem.

Maluchy poznają właściwości ziemniaka

W dniu 11 października b.r. dzieci z grupy 3, 4 – latków poznały właściwości ziemniaka, a następnie wykonały pracę plastyczną stemplami przygotowanymi z ziemniaków.

 

 

Starszaki słuchają bajki terapeutycznej

Dnia 12 października 2018 roku do grupy integracyjnej 5, 6 – latków przybyła Pani Agnieszka Lewandowska. Przeczytała dzieciom bajkę terapeutyczną pt.: „Maks i przyjaciele”. Oprócz tego Pani Agnieszka przygotowała dla dzieci zagadki słuchowe oraz kolorowanki z kropelką.

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 12 października 2018 roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się uroczysta akademia z udziałem dzieci oraz emerytowanych pracowników placówki. Na tę uroczystość dzieci z grupy integracyjnej 5,6 – latków oraz 4, 5 – latków przygotowały przedstawienie. Przedszkolaki zaprezentowały okolicznościowe wiersze i piosenki dziękując paniom za wniesiony trud związany z wychowaniem młodych pokoleń. Dzieci po występie wręczyły zaproszonym gościom wykonane wcześniej upominki.

 

Dzień Chłopca w grupie 4, 5 – latków

Dnia 1 października b.r. chłopcy z grupy 4, 5 – latków świętowali Dzień Chłopca. Dziewczynki wręczyły kolegom prezenty. Chłopcy otrzymali także piękne krawaty. Następnie wszystkie dzieci zasiadły do stołu i skosztowały babeczki przygotowane na te uroczystość przez rodziców.

Wycieczka pod tablicę pamiątkową Tajnego Nauczania

W dniu 15 października b.r. dzieci z dwóch najstarszych grup naszego przedszkola udały się na pieszą wycieczkę do tablicy pamiątkowej Tajnego Nauczania Ziemi Gostynińskiej, która znajduje się przed pomnikiem Walki i Zwycięstwa przy ul. 18 Stycznia. Przedszkolaki zapaliły pod tablicą znicz, aby oddać hołd wszystkim nauczycielom, którzy w latach 1939 – 1945 podjęli się edukacji dzieci i młodzieży na tzw. kompletach, narażając się na represje, a nawet śmierć za strony okupanta hitlerowskiego.

 

Wycieczka do parku

Dnia 15 października 2018 roku dzieci z grupy 4, 5 – latków udały się na wycieczkę do pobliskiego parku w celu szukania darów jesieni, które wzbogaciły kącik przyrody w ich sali.

„Cała Polska czyta dzieciom” – rodzicie czytają bajki w grupie 2, 3 – latków

W dniu 17 października 2018 roku Pan Norbert Finke – tata Kajtusia z grupy 2, 3 – latków w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytał maluszkom bajkę pt.: „Czerwony Kapturek”. Dzieci z uwagą słuchały czytanej bajki.

Spotkanie z leśnikiem

Dnia 17 października b. r. nasze przedszkole odwiedził Pan Norbert Finke, który jest leśnikiem. Nasz gość w bardzo ciekawy sposób opowiedział dzieciom o swojej pracy, a także o zwierzętach mieszkających w naszych gostynińskich lasach. Przedszkolaki dowiedziały się jak zwierzęta przygotowują się do zimy oraz w jaki sposób możemy pomóc im ją przetrwać. Dzieci z uwagą słuchały gościa. Na koniec spotkania każde dziecko mogło dotknąć poroża jelenia, łosia i daniela.

„Cała Polska czyta dzieciom” – rodzicie czytają bajki w grupie 3, 4 – latków

W dniu 17 października 2018 roku tata Ksawerego z grupy 3, 4 – latków w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytał przedszkolakom bajkę pt.: „Piotruś Pan”. Dzieci z uwagą i wypiekami na twarzach śledziły losy tytułowego bohatera oraz jego przyjaciół.

Starszaki słuchają bajki terapeutycznej

Dnia 18 października 2018 roku w grupie integracyjnej 5, 6 – latków odbyło się już drugie z dziewięciu spotkań z Panią Agnieszką Lewandowską. Dzieci słuchały kolejnej bajki terapeutycznej oraz wykonały piękny plakat związany z poprzednim spotkaniem. Pracowały również przy stolikach kolorując i wycinając owady.

Europejski Dzień Kodowania

Dnia 19 października 2018 roku dzieci z grupy integracyjnej 5, 6 – latków uczestniczyły w warsztatach komputerowych z okazji Europejskiego Dnia Kodowania. Warsztaty zostały zorganizowane w Szkole Podstawowej nr 5 w Gostyninie.

Teatrzyk pt.: „Świstaka tropy na zachodzie Europy”

W dniu 22 października 2018 roku do naszego przedszkola przybyli aktorzy z Zespołu Estradowego KOP z przedstawieniem pt.: „Świstaka tropy na zachodzie Europy”. Celem teatrzyku jest przybliżenie przedszkolakom takich pojęć jak: Europa i Unia. Główny bohater – świstak – podróżuje po Europie i zwiedza zachodnie kraje tj.: Wielka Brytania, Francja, Hiszpania. Dzięki pomocy Pani o imieniu Unia poznaje najbardziej charakterystyczne dla danego kraju budowle (tj. Big Ben, wieża Eifla), słynne na całym świecie oraz zwyczaje panujące w danym kraju i występujący tam klimat. Przedstawienie uświadamia dzieciom, że wszędzie jest pięknie i wszędzie jest dobrze, lecz najlepiej każdy z nas czuje się u siebie. Przedszkolakom teatrzyk bardzo się podobał, nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

„Cała Polska czyta dzieciom” – rodzicie czytają bajki w grupie 2, 3 – latków

Dnia 26 października 2018 roku grupę 2, 3 – latków odwiedzili rodzice Julka. Państwo Ula-nowscy w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytali przedszkolakom bajkę autorstwa Juliana Tuwima pt.: „Słoń Trąbalski”. Dzieci z uwagą wysłuchały przygód tytułowego bohatera bajki.

Starszaki słuchają bajki terapeutycznej

Dnia 30 października 2018 roku w grupie integracyjnej 5, 6 – latków odbyło się już trzecie spotkanie z Panią Agnieszką Lewandowską. Zajęcia z bajkoterapii tym razem dotyczyły wizyty u pana stomatologa. Dzieci wycinały z kartek zęby oraz kończyły pracę z poprzed-nich zajęć.

„Cała Polska czyta dzieciom” – rodzicie czytają bajki w grupie 4, 5 – latków

Dnia 30 października 2018 roku grupę 4, 5 – latków odwiedzili rodzice Basi. Państwo Ula-nowscy w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytali przedszkolakom bajkę autorstwa Anity Głowińskiej pt.: „Kicia Kocia mówi Dzień dobry!”. Dzieci z uwagą wysłu-chały bajeczki.

Zajęcie otwarte w grupie 2, 3 – latków

Dnia 31 października b.r. w grupie 2, 3 – latków odbyło się zajęcie otwarte pt.: „Jak wyglą-dają Rupaki?”. Przygotowała i przeprowadziła je Pani Milena Zimna. Na zajęcia przybyli rodzice. Maluszki z uwagą wysłuchały wiersza Danuty Wawiłow pt.: „O Rupakach”, a na-stępnie przystąpiły do lepienia Rupaków z masy solnej.


Quiz o jesieni

Pod koniec października dzieci z grupy 3,4 – latkow brały udział w jesiennym quizie w czasie którego zaprezentowały swoją wiedzę o tej porze roku.

scroll back to top
  Free joomla layouts, reseller hosting.

Aktualności 2020

Galeria-2020

Licznik

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj22
mod_vvisit_counterWczoraj31
mod_vvisit_counterTydzień22
mod_vvisit_counterostatnie tygodnie291
mod_vvisit_counterTen miesiąc1342
mod_vvisit_counterOstatni miesiac1686
mod_vvisit_counterPokaż wszystkie dni112776

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz sie wiecej o celu ich uzywania i zmianie ustawien cookie w przegladarce. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki. Wiecej znajdziesz w Polityce Prywatnosci.

Akceptuje pliki cookie na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information