Kino sferyczne


Dnia 2 października 2019 roku do naszego przedszkola przyjechało kino sferyczne. Każda z grup oddzielnie ogadała jeden z filmów. Najmłodsza grupa obejrzała film pt.: „Jak Księżyc do Słońca w gościnę się udał”. Była to projekcja o podróży młodego Księżyca poszukującego słońca po znakach zodiaku. Czekały go tam niezwykle przygody.

Grupa 4,5 – latków  oraz grupa integracyjna 5,6 – latków obejrzała film pt.: „Przyjaciele – w organizmie człowieka”. Dzieci podczas projekcji poznały tajemniczy wynalazek – pokój wirtualnej rzeczywistości, dzięki któremu główni bohaterowie zostali zabrani do ciała człowieka. Dowiedziały się w jaki sposób oko związane jest z mózgiem, jak organizm zasilany jest tlenem, jak pracuje serce i co dzieje się w układzie pokarmowym. Ponadto główni bohaterowie musieli zwalczyć wirusa, który wraz z nimi dostał się do ludzkiego wnętrza.

 

Grupa 5, 6 – latków obejrzała film pt.: „Tajemnice drzew”, gdzie występowała biedronka Dolores oraz świetlik Mike. Dzieci miały możliwość wyruszenia wraz z bohaterami do cudownego świata przyrody, gdzie odkrywały największe tajemnice drzew.

 

01

02

03

04

 

Warzywne kukiełki


Dnia 2 października b. r. dzieci z grupy 4,5 – latków robiły kukiełki z warzyw. Wyszły przecudne stworki.


 

01

02

03

04


 

Starszaki z wizytą w Bibliotece Dziecięcej


W dniu 3 października 2019 roku dzieci z grupy 5,6 – latków brały udział w zajęciach w Bibliotece Dziecięcej. W czasie zajęcia starszaki wysłuchały wiersza pt.: „W lesie”, a także przypomniały i utrwalały sobie nazwy pór roku wraz z ich oznakami. Zajęcie przygotowała i poprowadziła Pani Kamila Ostrowska.


 

1

2

3

4


 

Owocowe szaszłyki


Dnia 11 października b. r. dzieci z grupy 5, 6 – latków przygotowywały owocowe przysmaki – szaszłyki. Wszystkim bardzo smakowały te witaminowe pyszności.


 

1

2

3

4


 

Zapalenie znicza pod tablicą Tajnego Nauczania


W dniu 14 października 2019 roku dzieci z dwóch najstarszych grup naszego przedszkola udały się na pieszą wycieczkę do tablicy pamiątkowej Tajnego Nauczania Ziemi Gostynińskiej, która znajduje się przed pomnikiem Walki i Zwycięstwa przy ul. 18 Stycznia. Przedszkolaki zapaliły pod tablicą znicz, aby oddać hołd wszystkim nauczycielom, którzy w latach 1939 – 1945 podjęli się edukacji dzieci i młodzieży na tzw. kompletach, narażając się na represje, a nawet śmierć za strony okupanta hitlerowskiego.


 

01

02

03Starszaki grabią liście na terenie przedszkolnym


Dnia 14 października b. r. dzieci z grupy integracyjnej 5, 6 – latków pomagały porządkować przedszkolny teren. Z dużą energią grabiły liście i cieszyły się piękną jesienną pogodą.


 

1

2

3

4


 

Starszaki z wizytą na straganie


Dnia 14 października 2019 roku dzieci z grupy 5, 6 – latków wybrały się na pobliski stragan. Dziewczynki i chłopcy rozpoznawały i nazywały znajdujące się tam warzywa oraz zakupiły kilka z nich do kącika przyrody.


 

1

2

3

4


 

Światowy Dzień Mycia Rąk


Światowy Dzień Mycia Rąk to święto obchodzone corocznie 15 października, ustanowione przez UNICEF w 2008 roku, jako akcja edukacyjna której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk. Celem obchodów tego Dnia jest uświadomienie społeczeństwu na świecie, jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami. Tego dnia nasze przedszkole odwiedziła Pani Joanna Zając, która jest pracownikiem SANEPIDU w Gostyninie. Przeprowadziła ona zajęcia z dziećmi ze wszystkich grup. Tematem przewodnim była czystość rąk. Ponadto Pani Joanna przypomniała dzieciom w jaki sposób należy poprawnie myć ręce oraz obserwowała jak dzieci myją ręce.


 

01

02

03

04


 

Dzień Edukacji Narodowej – występ dzieci z grupy 4, 5 – latków


W dniu 15 października 2019 roku z okazji Święta Edukacji Narodowej odbyła się uroczysta akademia z udziałem dzieci i obecnych oraz emerytowanych pracowników placówki. Uroczystość uświetnił występ dzieci z grupy 4, 5 – latków, który przygotowały Panie Anna Kaźmierczak i Milena Zimna. Przedszkolaki zaprezentowały okolicznościowe wiersze i piosenki dziękując paniom za trud włożony w ich wychowanie. Dzieci po występie wręczyły zaproszonym gościom wykonane wcześniej upominki.


 

01

02

03

04


 

Bal jesienny


Dnia 16 października b. r. w naszym przedszkolu jak co roku o tej porze odbył się Bal jesienny, który przygotowały i poprowadziły Panie Anna Kaźmierczak i Milena Zimna. Przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych wzięły udział w balu ubrane w jesienne stroje przygotowane przez rodziców. Cały bal utrzymany był w jesiennym nastroju. Dzieci tańczyły do piosenek związanych z aktualną porą roku. Po zabawie przedszkolaki udały się do swoich sal na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.


 

01

01

03

04


 

Starszaki pieką chleb


Dnia 17 października 2019 roku dzieci z grupy integracyjnej 5, 6 – latków wspólnie piekły chleb. Każdy z przedszkolaków dodawał składniki i mieszał je. Następnego dnia dzieci miały możliwość spróbowania swojego wyrobu. Smarowały chleb masłem i konsumowały go.


 

01

02

03

04


 

Starszaki robią sałatkę owocową


Dnia 18 października b. r. dzieci z grupy integracyjnej 5, 6 – latków wspólnie wykonywały sałatkę owocową. Dzieci dowiedziały się, że należy jeść owoce, ponieważ zawierają potrzebne dla zdrowia witaminy. Straszaki były bardzo zadowolone ponieważ miały możliwość krojenia owoców. Na koniec wszystkie dzieci miały okazję spróbować jak smakują różne owoce połączone ze sobą w jednej sałatce.

 

 

01

02

03

04


Realizacja projektu o drzewach w grupie 5, 6 – latków


Dzieci z grupy 5,6 – latków realizują projekt edukacyjny Drzewo. Starszaki  poznały środowiska, w których występują drzewa: park, las, sad. Wybrały się na wycieczkę do parku i sadu, gdzie oglądały drzewa i ich owoce.

W kinie sferycznym obejrzały film edukacyjny pt.: „Drzewo”. Poznały różne gatunki drzew iglastych i liściastych.

Wykonywały prace plastyczne, w których przedstawiły drzewa w jesiennej szacie. Dzięki badanemu obiektowi dzieci poznały nowe pojęcia, układały obrazek drzewa z części, bawiły się w kodowanie za pomocą drzewa i figur  geometrycznych, przeprowadziły doświadczenie, aby dowiedzieć się dlaczego liście zmieniają barwę i opadają z drzew w okresie jesieni.


 

01

03

03

04

 

Starszaki z wizytą w kinie Siemowit

 

Dnia 21 października b. r. dzieci z dwóch najstarszych grup naszego przedszkola wybrały się do kina Siemowit w Gostyninie. W ramach ogólnopolskiego programu „Nowe horyzonty edukacji filmowej” obejrzały one serial pt.: „Basia”. Składał się on z pięciu odcinków opowiadających o perypetiach Basi. Cały seans poprzedzony był krótką prelekcją o przyjaźni.

 

 

 

01

02

03

04


 

Spotkanie z leśnikiem

 

Dnia 22 października 2019 roku nasze przedszkole odwiedził Pan Norbert Finke, który jest leśnikiem. Nasz gość opowiedział dzieciom o swojej pracy, a także o zwierzętach mieszkających w naszych gostynińskich lasach. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy oraz jak możemy pomóc im ją przetrwać. Każde dziecko otrzymało drobny upominek.

 

 

01

02

03

04

 

 

„Cała Polska czyta dzieciom”

 

Dnia 22 października b. r. Pan Norbert Finke - tata Kajtusia z grupy 4, 5 – latków w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytał przedszkolakom bajkę z serii Leśne opowiastki pt.: „Alicja i leśna gromadka”. Dzieci z uwagą i wypiekami na twarzy śledziły losy Alicji, którą przed groźnymi wilkami obronił mały jelonek wraz ze swoim tatą jeleniem.

 

 

01

02

03

 

 

Konkurs Recytatorski w Lucieniu

 

W dniu 22 października 2019 roku w Szkole Podstawowej w Lucieniu odbył się V Powiatowy i XIX Gminny Konkurs Recytatorski pt.: „Śpieszmy się kochać ludzi”. Nasze przedszkole reprezentowało dwoje dzieci z grupy integracyjnej Alicja Nowogórska i Witold Kaźmierczak. Dzieci zdobyły wyróżnienie.

 

 

01

02

 

 

Spotkanie ze strażakami

 

Dnia 23 października b. r. nasze przedszkole odwiedzili Panowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tomczycach. Jednym z nich był tata Ksawerego z grupy 5,6 – latków. Strażacy przypomnieli dzieciom o numerach alarmowych, przedstawili i opisali stroje strażaków, stopnie strażackie oraz opowiedzieli na czym polega ich praca. Na końcu spotkania dzieci miały możliwość zobaczyć mały samochód strażacki.

 

 

01

02

03

04

 

 

Zajęcie otwarte w grupie 4, 5 – latków

 

Dnia 24 października 2019 roku w grupie 4, 5 – latków odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców oraz koleżeńskie pt.: „Krople deszczu – zajęcia matematyczne z elementem kodowania”. Poprowadzone zostały one przez Panią Milenę Zimną. Dzieci podczas zajęć pięknie pracowały oraz wykonywały zadania związane z kodowaniem.

 

 

01

02

03

04

 

 

III Festiwal Piosenki Jesiennej w Baruchowie

 

Dnia 25 października b. r. w Baruchowie odbył się III Festiwal Piosenki Jesiennej. Nasze przedszkole reprezentowały Basia Brudnicka i Basia Ulanowska z grupy integracyjnej 5, 6 – latków. Dziewczynki zajęły III miejsce.

 

 

01

02

03

 

 

Przedstawienie pt.: „Rzepka” w wykonaniu uczniów

 

Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Gostyninie

 

Dnia 29 października 2019 roku do naszego przedszkola przybyli uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Gostyninie. Młodzież wystawiła dla naszych przedszkolaków przedstawienie do wiersza Juliana Tuwima pt.: „Rzepka”. Przedstawienie było zaskakujące oraz bardzo ciekawe. Na koniec wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia.

 

 

01

02

03

04

 

 

Warsztaty dla dzieci i rodziców pt.: „Czas na rodzinę”

 

w grupie 4, 5 – latków

 

Dniu 30 października b. r. do naszego przedszkola przybyła Pani Joanna z Fundacji EFOP, która w grupie 4, 5 – latków poprowadziła warsztaty dla dzieci

 

i rodziców pt.: „Czas na rodzinę”. Dzieci rysowały to co lubią i to czego nie lubią oraz malowały farbami figurki gipsowe dla swoich bliskich.

 

 

 

 

01

02

03

04
  

Wata cukrowa w grupie 4, 5 – latków

 

Dnia 31 października 2019 roku dzieci z grupy 4, 5 – latków przy okazji zapoznania się z etapami powstawania cukru miały możliwość skosztowania waty cukrowej wykonanej przez naszego gościa Kalinkę Zimną. Cała zrobiona wata została zjedzona z ogromnym apetytem.

 

 

 

WATA


  

scroll back to top
  Free joomla layouts, reseller hosting.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz sie wiecej o celu ich uzywania i zmianie ustawien cookie w przegladarce. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki. Wiecej znajdziesz w Polityce Prywatnosci.

Akceptuje pliki cookie na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information